Kendi Kanaviçe Harf Şablonunuzu Oluşturma

Kanaviçe için hazır bir çok şablon mevcutken, kendi şablonlarınızı da oluşturabilirsiniz. İstediğiniz bir fotoğrafı şablon yapabilir, İstediğiniz şekilde kanaviçe harf şablonu oluşturabilir, metinleri kanaviçeye çevirebilirsiniz. Bu işe yarayan sitelerin bir kaçından bahsedelim..

Aşağıda kendi harf şablonunuzu oluşturabileceğiniz uygulamaları anlattım. Resimlerinizi kanaviçeye çevirmek için adım adım anlattığım yazıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kendi Harf Şablonunuzu Oluşturabileceğiniz Uygulamalar

Crosstitch Uygulaması

Kendi metninizin şablonu oluşturabileceğiniz uygulamalar mevcut. Bu uygulamalardan bir tanesi aşağıdaki. Uygulamayı nasıl kullanacağınızdan bahsedeceğim.

http://www.crosstitch.com/captionmaker/text

Sitede 40 çeşit font var, tabi bunların 6 tanesi ücretsiz. Şablonları çerçeveli veya çerçevesiz olarak oluşturabiliyorsunuz. 6 ücretsiz çerçeve var.

Sağ tarafta tools kısmında sadece yazı oluşturmak istiyorsanız “Text Only”, çerçeveli oluşturmak istiyorsanız “Borders” ı seçmelisiniz. Sonrasında çerçeveyi secip, “Choose Alphabet” kısmından fontu seçip ekrandaki alanları doldurmak gerekiyor.

Fabric Count: Kumaşınızın sıklığını girmelisiniz. Örneğin 28 Count keten kumaşa iki iplik üzerinden işleme yapıyorsanız, 14 count seçmelisiniz. Tek iplik üzerinden işliyecekseniz 28 count seçmelisiniz.

Stitched width: İşleme yapılacak kumaşın enini ifade eder. Deneme sürümünde en fazla 110 seçilebiliyor. Kayıt yaptırırsanız 330 a kadar seçilebiliyormuş. Kenarındaki listeden İnch veya cm seçip, cm üzerinden de giriş yapabilirsiniz.

Stitched height: İşleme yapılacak kumaşın yüksekliğini ifade ediyor.

Word wrap: Seçili olduğunda yazınız satıra sığmazsa bir alt satıra inip devam eder. Eğer kendiniz isteyerek bir alt satıra geçmek isterseniz entera basmanız yeterli.

Center Text: Seçili iken yazınızın ortalanmasını sağlar.

Yukardaki alanları istediğiniz şekilde doldurtuktan sonra “Preview Text” butonuna tıklamanız gerekmekte. Tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak.

Oluşturduğunuz şablonu bilgisayarınıza, telefonunuza kaydedebilir yahut sadece tarayıcı üstünden görebilirsiniz. Kaydetmek için “Save to file” seçilmeli. Büyük karelerin olmasını istemiyorsanız “No grid” seçmelisiniz. En son olarak “Create my Pattern” butonuna tıklayarak şablonunuzu oluşturabilirsiniz. PDF dosyası oluşuyor. Detaylı anlattım, herkes ingilizce bilmeyebilir nihayetinde.

Ben örnek bir şablon oluşturdum. Aşağıdaki gibi şeyler yapabilirsiniz.

Etamin harf oluşturma
etamin harf şablon

Stitchpoint Uygulaması

Bir diğeri ise stitchpoint isminde bir site. Kullanışı ilk bahsettiğime göre daha basit lakin daha az detay belirtebiliyorsunuz. Fotoğraf üstünde açıklamaları belirttim. Bir de bilmeniz gereken silmek için silinecek harf üstüne çift tıklamanız gerekli.

http://www.stitchpoint.com/eng/tool/alph/cross-stitch-writing-tool.php

Etamin harf şablon oluşturma

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest